Ladění motorů

Stále více zákazníků se vrací s tím, že jim již základní zvýšení výkonu (chiptuning) nestačí. Pokud se nechcete ani Vy spokojit s klasickou úpravou - nabízíme přestavbu Vašeho motoru, případně odpovídající přestavbu brzdového systému a podvozku pro splnění individuální homologace v případě zápisu úpravy do TP.

Ladění motorů

Nabízíme možnost ladění motorů online! Jako jediní v ČR ladíme za pomoci speciálního vybavení benzínové motory s jednotkami ME3, ME5, ME7 a Siemens MSS5x v reálném čase, kdy můžeme měnit parametry v řídící jednotce za chodu motoru. Tento způsob výrazně zvyšuje úroveň kvality a preciznost úpravy. Také nabízíme online ladění naftových motorů s jednotkami MSA12, MSA15 a EDC15.

Co je individuální ladění? Odpověď je je jednoduchá - pokud máte instalované větší turbo, vstřikovače nebo jinou zásadní součást motoru, je pro správnou funkci motoru nutné naladit řídící jednotku. Všeobecně se mnozí domnívají, že pokud vyměníte vstřikovače nebo instalujete větší turbo, není ladění nutné a domnívají se, že buď v sériovém nastavení, nebo chipem (který je však určen pro motor v sériovém stavu) je vše hotovo a správná funkce se dostaví. Není to však pravda. V případě větších vstřikovačů, tedy větší dodávka paliva do válce, je nutné nastavení správného počátku vstřiku, aby palivo správně shořelo. V opačném případě vzrůstá teplota výfukových plynů (EGT) a motor se může poškodit. Stejný případ je to s turbodmychadlem, kdy větší množství vzduchu a neodpovídající množství paliva může taktéž způsobit poškození motoru.

Individuální ladění probíhá na brzdě s průběžným měřením výkonu s logováním a analýzou důležitých parametrů.

Úpravy sw převodovek

V případě zvýšení výkonu motoru a přítomnosti automatické převodovky, je také nutná patřičná úprava sw řídící jednotky automatické převodovky.

Ceny ladění motoru naleznete ve výkonových tabulkách u příslušného motoru.

ceník doplňkových služeb

 úprava sw převodovky DSG stage 16.000 Kč bez DPH
 úprava sw převodovky DSG stage 210.000 Kč bez DPH
 úprava sw převodovky US CARS (Hummer, Corvette, Mustang)10.000 Kč bez DPH
 nastavení launch control ME7 / EDC156.000 Kč bez DPH
 nastavení launch control MED9 / EDC16 / MED178.000 Kč bez DPH
 nastavení launch control - ostatnína dotaz
 sw odstranění zadní lambda sondy a katalyzátoru (ME7)4.000 Kč bez DPH
 sw odstranění zadní lambda sondy a katalyzátoru (MED9, MED17, SIMOS18)6.000 Kč bez DPH
 sw odstranění zadních lambda sond a katalyzátorů (BMW M3 E46 / M5 E39)8.000 Kč bez DPH
 sw odstranění zadních lambda sond a katalyzátorů MSS60/MSS65 (BMW M3 E92 / M5 E90)10.000 Kč bez DPH
 sw odstranění zadních lambda sond a katalyzátorů (Corvette, Hummer, ..)10.000 Kč bez DPH
 analýza nastavení řídící jednotky (chipu)4.000 Kč bez DPH